Zyrtare: Pellegrini nënshkruan kontratë të re me Romën

15:25 / E martë, 17 Prill 2018

Roma ka konfirmuar zyrtarisht se mbrojtës i krahut, Luca Pellegrini, ka nënshkruar kontratë të re katërvjeçare.

Mbrojtësi nuk ka luajtur ndeshje garuese për klubin nga kryeqyteti, por ka qenë në skuadrën e Eusebio Di Francescos në një numër rastesh, transmeton Gazeta Express.

“Klubi është i lumtur të konfirmojë se mbrojtësi adoleshent, Luca Pellegrini, ka nënshkruar kontratë të re afatgjate me ‘Giallorossi”, thuhet në njoftimin e klubit të Romës.

Ai ka nënshkruar kontratë me kohëzgjatje deri më 2022.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400