Zyrtare: Spanja zgjedh trajnerin e ri

13:15 / E enjte, 14 Qershor 2018

Kombëtarja e Spanjës ka zgjedhur trajnerin e ri.

Federata e Futbollit të Spanjës sapo ka konifrumuar si trajner të ri, Fernando Hierron,
Hierro do ta zë vendin e të shkarkuarit, Julen Lopetegui, i cili u largua për shkak të marrëveshjes me Real Madridin.

50-vjeçari punën si menaxher a ka nisur në Real Madrid, si asistent në vitin 2014. Kurse, në vitin 2016 ai u emërua trajner i Oviedo-s.

Spanjolli do të nis menjëherë punën me ekipin, pasi të premten përballet me Portugalinë në ndeshjen e parë të Kupës së Botës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400