ZYRTARE: UEFA përjashton klubin e njohur nga Liga e Kampionëve

15:27 / E mërkure, 11 Janar 2017
UEFA e ka ndaluar Partizanin e Beogradit nga pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve dhe Europa League.
UEFA i ka dhënë një dënim të rëndë Partizanit të Beogradit.

Federata Evropiane e Futbollit ka ndaluar klubin serb nga pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve dhe Europa League nga edicioni i ardhshëm i kualifikimeve.

Agjencia e lajmeve “AP” ka bërë të ditur se Partizani ka rreth 2.5 milionë borxhe të pa mbuluara deri në shtator të vitit 2016.

Drejtori i përgjithshëm i Partizanit, Milos Vazura ka theksuar se ndëshkimi nga UEFA është kusht që klubi të paguajë borxhet.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400