ZYRTARE: Ylli i madh largohet nga Barcelona

00:39 / E mërkure, 24 Janar 2018

 

Barcelona ka konfirmuar se Javier Mascherano do të largohet nga klubi, largim ky që do që bëhet zyrtar këtë javë, përcjell ORAinfo.

Largimi i Mascherano u njoftua të martën pasdite në një deklaratë të klubit dhe katalanasit do të thonë lamtumirë ndaj Masche në një aktivitet të mbajtur të mërkurën në mëngjes. Ekipi i parë i Barcelonës, si dhe presidenti Josep Maria Bartomeu, do të jenë të pranishëm.

Barcelona luan Espanyol në Copa del Rey të enjten mbrëma dhe mendohet se Mascherano do të thotë lamtumirë tifozëve para fillimit të ndeshjes.

Pasi u bashkua me Barcën në gusht 2010 pas një aventure në Liverpool, Mascherano vazhdoi të fitonte 18 trofe duke përfshirë titullin Primera në katër raste dhe dy Ligat e Kampionëve.

Argjentinasi është gjithashtu i katërti në listën e krijuesve jo-spanjollë për Barca, me 334 duke e vënë atë prapa vetëm Lionel Messi, Philippe Cocu dhe Dani Alves.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400